این خانواده ۴ سال در حبابی گرم در قطب با انرژی خورشیدی زندگی کردند

Hjertefølger به منعی پیرو قلب در زبان نروژی، و برای خانواده Hjertefølger این نام کاملا درست می باشد. بعد از همه ی این ها، خیلی می تواند برایشان سخت باشد که وادار به زندگی در قسمتی از دایره قطب شمال شوند، اما این خانواده شش نفری تصمیم گرفتن که این کار را انجام بدهند.

آنها ۳ طبقه، با ۵ اتاق خواب، با گنبدی به ارتفاع ۲۵ فوت که تشکیل شده از سطوح هندسی خورشیدی است را در جزیره Sandhornøya نروژ واقع در ۱۰۰۰ کیلومتری شمال اسلو ساختند. برای کسانی که اطلاعات دقیق ندارند درباره این گنبد هندسی باید توضیح داد که از اشکال هندسی مثلثی با ساختار اصلی نیم دایره تشکیل شده است. گنبد آنها از متریالهای مختلف ارگانیک ساخته شده است که شامل: شن، آب، و سفال، و و شکل کلی آن گرما را نگه می دارد و خانواده را از سرمای شدید و بادهای قوی و بارش برف آن ناحیه حفظ می کند. حتی باغچه ی خود را نیز از سرما حفظ می کند جایی که خانواده Hjertefølger می توانند میوه و سبزیجات بکارند. خانه گنبدی منظره وسیعی از اطراف را در اختیار خانواده می گذارد، و حتی آنها می توانند به نمایش زیبای ستارگان قطب شمال بدون هیچ مانعی بپردازند.

اینگیرید یکی از اعضای خانواده می گوید: ” احساسی که به ما دست می دهد وقتی در خانه راه می رویم خیلی متفاوت با راه رفتن در خانه های دیگر است.” “جو خاصی دارد. خونه به تنهایی خیلی آرامش بخش است: من حتی می تونم صدای سکوت را نیز بشنوم.” این جایزه ای برای پیروی کردن از قلب آدم است.

خانواده Hjertefølger در حباب هندسی خورشیدی در جزیره Sandhornøya نروژ زندگی می کنند:

solar-geodesic-dome-solardome-norway-10-1

خانواده شش نفری این گنبد را با متریالهای مختلف ارگانیک از شن، آب و سفال ساخته اند:

solar-geodesic-dome-solardome-norway-1-1

گنبدی به ارتفاع ۲۵ فوت با ۳ طبقه، با ۵ اتاق خواب:

solar-geodesic-dome-solardome-norway-13-1

همچنین دارای یک حیاط درونی است که خانواده Hjertefølger می توانند میوه و سبزیجات بکارند، مانند: زردآلو، انگور، کیوی، آلو و خیار:

solar-geodesic-dome-solardome-norway-12-1

آب فاضلابشان برای استفاده آبیاری مجدد گیاهانشان استفاده می شود. همچنین از غذاهای مانده برای کود استفاده می کنند و برای پاک سازی محیط از تجزیه پذیری محصولات و جداسازی آنها استفاده می کنند:

solar-geodesic-dome-solardome-norway-11-1

اینگیرید یکی از اعضای خانواده می گوید: ” احساسی که به ما دست می دهد وقتی در خانه راه می رویم خیلی متفاوت با راه رفتن در خانه های دیگر است.”

solar-geodesic-dome-solardome-norway-6-1

خانه گنبدی منظره وسیعی از اطراف را در اختیار خانواده می گذارد، و حتی آنها می توانند به نمایش زیبای ستارگان قطب شمال بدون هیچ مانعی بپردازند.

solar-geodesic-dome-solardome-norway-4-1

جو خاصی دارد. خونه به تنهایی خیلی آرامش بخش است: من حتی می تونم صدای سکون را نیز بشنوم.

solar-geodesic-dome-solardome-norway-3-1

خانواده Hjertefølger برنامه دارند که وورک شاپ، کلاسها، تورها و کنسرتها در طبیعت خانه سازگارشان با محیط:

solar-geodesic-dome-solardome-norway-5-1

آنها همچنین امیدوارند که یک کابین اضافی نیز برای تمرینات یوگا و کمپهای تابستانی بسازند:

solar-geodesic-dome-solardome-norway-14-1

منبع: boredpanda