بالاتر و فراتر: بهترین عکسهای گرفته شده با پهپاد

این که با چه دیدی به زیبایی ها و دنیای اطرافت نگاه کنی، در نگاهت به زندگی تاثیر میگذارد، درحالیکه ثبت این نگاه ها و زیبایی ها با دوربین و عکس بسی ماندگارتر می شود. همه ی اونهایی که با عکاسی آشنایی دارند می دانند که زاویه دید هر کس در عکاسی با افراد دیگر متفاوت است. و این زاویه دید می تواند جذابیت های بسیاری را در عکس القا کند.

یکی از شیوه های جدید عکاسی که زوایای منحصر به فردی را برای ما ایجاد می کند، عکاسی با پهپاد (یا همان پرنده هدایت پذیر از دور) است. این هلیکوپترهای کوچک را این روزها در شهرهای خودمان هم میبینیم. حالا ببینید پهپاد ها به غیر از استفاده های جنگی چقدر می توانند در زمینه عکاسی و ثبت تصاویر ماندگار به کار بیایند.

خطی در شن و ماسه… مسابقه اسکای پیکسل برای عکاسان حرفه ای و آماتور اختصاص داده شد و در ۳ بخش تقسیم بندی شد: زیبایی، ۳۶۰ و عکاسی هوایی. این تصویر که کاروان شتر در صحرا است جایزه نفره اول در قسمت عکاسی حرفه ای از بخش زیبایی را از آن خود کرد.

1

کاملا نزدیک سد… عکس سد هوئیا در اوکلند، نیوزلند، جایزه دوم در بخش زیبایی را گرفت.

2

خط مرگ مستقیم… این تصویر از یک پل در آمریکا موفق به کسب جایزه نفره اول عکاسان آماتور را در بخش زیبایی شد.

3

امواج سبز… این عکس، در ایتالیا گرفته شده است، و جایزه دوم عکاسان آماتور را در دسته ی زیبایی از آن خود کرده است.

4

هنر یخی … جایزه سوم از عکاسان آماتور در بخش زیبایی از آن این تصویر شد که از دریاچه ی یخ زده ای در آمریکا گرفته شده است.

5

تصویر برنده به نام گرفتن … عکسی که در آن ماهیگیری نزدیک به تورها است در شهر فوجیان، چین گرفته شده است و برنده جایزه بزرگ این رقابت شده است.

6

بر فراز تراس … در این مسابقه اول حدود ۲۷۰۰۰ عکس در دوره اول برگزیده شد، که این عکس یکی از عکسهای مورد علاقه به حساب می آمد. منظره ای از مزارع برنج که در چین است.

7

کجا ماشینتان را پارک کرده اید؟ یکی دیگر از عکسهای مورد علاقه و جالب ما که تصویری از یک پارکینگ بزرگ است، با اینکه جزء گروه عکسهای جایزه گرفته نیست.

8

شهر باحال … تصویری از بازی مردم در میان فواره ها است.

9

و همه ی آنها زرد بودند … کادری از یک چشم اندازه ناشناخته.

10

خطهای رنگین کمان … مسیری میان خطهای رنگی گل لاله در هلند.

11

منبع: theguardian