بهترین تصمیمی که من تا حالا گرفتم

یک زندگی تشکیل شده از میلیون ها تصمیم، دو راهی در جاده یعنی نیاز به انتخاب کردن است: آیا من می خواهم یک وکیل بشوم یا یک فیلم ساز؟ آیا باید به شهر یا کشور دیگری برای تحصیل بروم؟ آیا باید پیشنهاد آن شغل پردرآمد که معنی آن وقت کمتری گذراندن با خانواده است را قبول کنم یا نه؟

دست از زیادی فکر کردن بردارید، روشهایی برای گرفتن تصمیمات با اعتماد بنفس وجود دارد:

گاهی اوقات ما به طور مسقیم جواب را می دانیم و سریعا تصمیم می گیریم. دیگر اوقات بی وقفه به دنبال جواب هستیم. در طول نقاط زندگی ما، تعداد تصمیماتی که باید گرفته بشود می تواند خسته کننده باشد.

رابرت فراست پیشنهاد می دهد که بهترین مسیر برای گرفتن تصمیم همانی است که قابل پیش بینی باشد.

این حقیقت برای خیلی ها که به جایی رسیده اند درست است – ریسک کردن آدم را هدایت به موفقیت بزرگی می کند. اما خیلی های دیگر می گویند مسیر تکراری و قدیمی هم کارساز است. برای همین است که انتخاب می تواند کار خیلی مشکلی باشد. در اینجا برخی از توصیفات انتخابات تصمیم گیرندگان معروف آمده است که چطور آنها در زندگی خود تصمیم گرفتند و چطور این تصمیمات در زندگی به آنها برای موفقیت و خوشبختیشان کمک کرد.

بلیک شلتون

بلیک شلتون(ستاره موسیقی و داور برنامه صدا)

بهترین تصمیمی که من تا حالا گرفتم در زمان دبیرستانم بود، به نشویل نقل مکان کردم که به دنبال رویای خوانندگی ام بروم. من فکر می کنم اگر این تصمیم را نگرفته بودم در سن جوانی ام ممکن بود بعدها در زندگیم جرات انجام این کار را نداشته باشم.

 

دایان وارن

دایان وارن(هشت بار نامزد اسکار و برنده جایزه گرمی، ترانه سرا)

بهترین تصمیمی که من تا حالا گرفتم این است که دنبال چشم اندازخودم باشم. من هیچ وقت آدمی نبودم که برای تصمیماتم از این و آن سئوال کنم که شما چی فکر می کنید؟ من همیشه اجازه دادم شور و اشتیاقم من را راهنمایی کند. من سعی کردم که همیشه چشم اندازم را باز نگه دارم و به دنبال چیزهایی که اعتقاد دارم باشم. زمانی که چیزی خوب باشد و من آن را بخواهم آن زمان هیچ چیز نمی توند من را برای رسیدن به آن متوقف کند.

 

پال لوین

پال لوین (مدیر ارشد شرکت Trulia)

تا کنون بهترین تصمیم زندگی من ۲۰ سال پیش نقل مکان کردنم از ساحل شرق به دره سیلیکون بوده است. من در حومه ی نیویورک بزرگ شدم و شیفته ی فن آوری بودم. متوجه شدم که تمام شرکت هایی که من می خواستم با آنها کار کنم ۱۰ مایلز دورتر از من در دره سیلیکون واقع شده اند. من می خواستم در مرکزفعالیتها باشم.

دوست دارم به همه این توصیه را بکنم که در مورد جایی که زندگی می کنند فکر کنند، با توجه به اینکه چه کاری را می خواهند انجام بدهند. اگر می خواهید در صنعت خودرو کار کنید بهتر است که شهر دیترویت بروید. یا اگر علاقه مند به سرگرم کردن دیگران هستید و این استعداد را دارید بهتر است به لس آنجلس بروید.