توصیه هایی برای افرادی که کمپینگ را دوست ندارند

پیشنهاد ما در گردالی همیشه کمپینگ و سفرهای کوله پشتی گردی بوده است. این نوع سفر علاوه براینکه باعث صرفه جویی زیادی در پولتان میشود، میتواند تجربه های منحصر به فردی بهتان بدهد. بااینحال بعضی افراد کمپینگ را فقط به عنوان از دست دادن راحتی میدانند و ترجیح میدهند در هتل اقامت کنند. ادامه ی مطلب برای این دسته از افراد است، توصیه هایی که کمپینگ را برایشان لذت بخش خواهد کرد.

حمام: توالت و سینک و دوش حمام چیزهایی هستند که برای افرادی که میخواهند از کمپینگ به جای هتل استفاده کنند خیلی مهمند. توصیه ی ما به این افراد شروع کردن با پارک های ملی و محلی است. پارک هایی که حمام های کوچکی دارند و سر راه مقصدتان قرار گرفته اند. سایت dto.com را ببینید.

کمپینگ بعد از پرواز: اگر میخواهید به مقصدتان پرواز کنید، چادرتان را با خودتان ببرید. چادر و کیسه خواب و بالش و چیزهای دیگر لازم برای کمپینگ را در یک کیف بزرگ جا بدهید. شاید برای برگشت بنظرتان بیاید که میتوانید چادر را با روش های حمل و نقل دیگر به خانه بفرستید. برای غذایتان هم میتوانید کیسه های خنک کننده بگیرید.

توصیه هایی برای غذاخوردن خوب در طول کمپینگ: بیشتر غذاها به طور خوشمزه ای میتوانند روی آتش درطول کمپ درست شوند. آنها را در فویل آلومینیومی بپیچید، روی زغال بگذارید و بعدا با یک تکه چوب برشان دارید. تنها چیزی که نیاز دارید بشقاب های کاغذی هستند.

مثلا برای صبحانه یک فویل را بردارید و شکل کاسه درستش کنید. چند تا تخم مرغ را در آن بشکنید. چندتا قارچ یا لوبیا به آن اضافه کنید(یا هرچیز دیگری که دوست دارید) سپس آنرا قشنگ در فویل بپیچید. آنرا در آتشتان برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بیندازید. و تخم مرغ بسیار خوشمزه ای خواهید داشت! هر غذایی را میتوانید اینطوری درست کنید.

خواب راحت: یکی از انتقادهایی که به سفرهای کمپینگ میشود نداشتن خواب راحت است. ولی درواقع اینطور میتواند نباشد. مثلا قبل از برپاکردن چادرتان برگ جمع کنید و روی لایه ای که میخواهید آنرا برپا کنید، بریزید. کیسه ی خواب بسیار خوبی هم تهیه کنید. میتوانید از پدهای کیسه ی خواب استفاده کنید. تشک های بسیار کوچک و با ضخامت کم که زیر کیسه خواب میگذارند.  باید گفت که خوابیدن در هوای آزاد خیلی بهتر است. صبح روز بعد حتی اگر خواب کمی هم داشته باشید، تروتازه بیدار خواهید شد.

درآخر باید گفت که کمپینگ در سفرهای طولانی واقعا صرفه جویی در پول است. این نکته را هم بخاطر داشته باشید که هیچ هتلی در دنیا وجود ندارد که شگفتی صبح بیدار شدن در طلوع آفتاب یک منظره ی زیبا را بهتان بدهد.