توصیه هایی که کمکتان میکند از هر موقعیت بدی نجات پیدا کنید:حمله ی تروریستی و سقوط هواپیما

موقعیت های بد یا وحشتناک زیادی ممکن است در زندگی هر فردی رخ دهد. بعضی حوادث اجتناب ناپذیرند ولی خیلی از اتفاقات بد را با توجه و اقدامات مناسب میتوان به خوبی از سر گذراند. در مطلب زیر و مطلب های بعدی، میخواهیم راه نجات از هر حادثه ی بدی که ممکن است رخ دهد را بیاوریم. در این مطلب دو حادثه ی حمله ی تروریستی و سقوط هواپیما را میبینیم:

.چطور از یک حمله ی تروریستی نجات پیدا کنیم؟

بعد از حمله ی تروریستی پاریس در نوامبر سال ۲۰۱۵، کارشناسان برای جلوگیری از آسیب دیدن در این نوع حمله ها، تعدادی راه توصیه کرده اند:

عادت کنید اطرافتان را بشناسید. در حمله ی سالن کنسرت باتاکلان، یک مامور امنیتی، گروهی از مردم را از راه خروج اضطراری از حمله دور کرد. همیشه یک مامور کنارتان نیست پس همیشه راه های خروج اضطراری را خودتان شناسایی کنید.

سعی کنید کمتر دیده شوید. “وقتی دیده شوید، احتمال اینکه بهتان شلیک شود خیلی زیاد است” بهترین پوشش، پنهان شدن پشت دیوار بتنی است. اگر هیچ پوششی پیدا نکردید، خودتان را به مردن بزنید.

فرار کنید، پنهان شوید، اطلاع دهید. اگر راه مطمئنی پیدا کردید فرار کنید. اگر نمیتوانید، پنهان شوید. اگر توانستید فرار کنید، سریع به یک مسئول گزارش دهید و از شلوغی دوری کنید. همیشه در ذهن داشته باشید که ممکن است حمله ی دومی هم در راه باشد.

کار گروهی انجام دهید. موثرترین راه فرار وقتی است که بهم کمک کنید. مانند گروهی از مردم که در سالن کنسرت باتاکلان با کمک هم توانستند نجات پیدا کنند.

 

۲٫چطور از سقوط هواپیما جان سالم بدر ببریم؟

در ارتفاع بالا، کمترین خرابی بسیار ترسناک است. ولی سقوط هواپیما خیلی کم شده است و با توصیه های ساده ی زیر، شانس اتفاق آنها کمتر هم میشود.

صندلی های درجه یک را فراموش کنید. تحقیقی بر ۲۰ سقوط هواپیما نشان داده است که کسانی که روی صندلی های پشت بال مینشینند، ۶۹درصد شانس زنده ماندن دارند و این درمقابل شانس ۴۹درصدی صندلی های درجه یک است.

خودتان را سفت بگیرید. مسافرانی که کمربندشان را میبنند و در حالتی سفت مینشینند ( پای صاف، سر تکیه داده شده به سمت زانو یا صندلی جلویی)، بیش از دیگران زنده میمانند. کسانی که کمربند نمیبندد معمولا در سقوط هواپیما از ضربه ی سقوط میمیرند.

brace

ماسک اکسیژن را حتما بزنید. در کمبود فشار کابین، پایین افتادن میزان اکسیژن میتواند درطول ۲۰ثانیه شما را بیهوش کند. قبل از هرچیزی ماسک اکسیژنتان را بردارید.

oxygen

منبع:rd.com