توصیه هایی که کمکتان میکند از هر موقعیت بدی نجات پیدا کنید: سردرد خوردن بستنی و مکالمه ی دشوار

موقعیت های بد یا وحشتناک زیادی ممکن است در زندگی هر فردی رخ دهد. بعضی حوادث اجتناب ناپذیرند ولی خیلی از اتفاقات بد را با توجه و اقدامات مناسب میتوان به خوبی از سر گذراند. در مطلب زیر میخواهیم راه نجات از سردرد ناشی از خوردن بستنی و خلاصی از یک مکالمه ی دشوار را ببینیم:

.چطور با سردرد ناشی از خوردن بستنی خیلی سرد مقابله کنیم؟

ice-cream-headache1

وقتی چیزی میخورید که خیلی سرد است، اعصاب سقف دهانتان به مغز پیغام سردی زیاد را مخابره میکنند ومغز برای جبران، خون گرم را به سر میفرستد. به این حالت فریز مغز میگویند. برای بهبود این حالت:

دهانتان را گرم کنید. دهانتان را با آب ولرم پر کنید یا زبانتان را به محل یخ زدگی فشار دهید.

راه جلوگیری از این اتفاق: آرام بخورید! کسانی که یک کاسه بستنی را در پنج ثانیه میخورند دوبرابر بیشتر از بقیه افراد که آرامتر میخورند دچار فریز مغزی میشوند.

.چطور از یک مکالمه ی دشوار نجات پیدا کنید؟

ممکن است در مهمانی ای کنار کسی بنشینید که اصلا نمیشناسیدش. این موقعیت سختی میتواند باشد و با توصیه های زیر میتوانید آنرا تبدیل به موقعیتی خوب کنید.

-با یک  جمله ی تعارفی یا تعریفی شروع کنید. فرد احساس مثبتی خواهد کرد و شما بعدا او را بخاطر نکته ی مثبتی که درموردش دیده اید بیشتر به یاد خواهید آورد. مثلا فردی که کلاه قشنگی داشت.

مثل مذاکره کننده گان آزادی گروگان ها گوش دهید! این افراد یاد گرفته اند ۸۰درصد گوش دهند و ۲۰ درصد صحبت کنند. با طرفتان درمورد چیزهایی که دوست دارد صحبت کنید. حرفهایش را تایید کنید و سوالات مرتبط بپرسید. وقتی طرف شما احساس کند فهمیده میشود، لذت بیشتری از مکالمه خواهد برد.

یک برنامه ی فرار در ذهن داشته باشید. وقتی مکالمه تان به آخرش و به نقاط بیهوده رسید از جملاتی مانند :” زیاد نگهت نمیدارم” یا ” سلامم رو بهش برسون” استفاده کنید.

منبع:rd.com