حیوانات زال ثابت می کنند برای زیبا بودن، نیازی به رنگ نیست

زال به معنی فرد سپید موی است. همانطور که در بین انسانها بعضی از افراد فاقد رنگدانه های مو به دنیا می آیند، همین اتفاق میتواند در بین حیوانات نیز رخ دهد. کسی که چشم تیزبین و زیبایی شناس داشته باشد، میداند که زیبایی لازم نیست در فرم های محدود و رایج همیشگی به نظر برسد. این حیوانات استثنائی و سفید موی ثابت می کنند برای زیبا بودن حتی به داشتن رنگ هم نیازی نیست.

با وجود رنگین کمان پر تنوعی که در رنگ های حیوانات دیده می شود، دیدن یک حیوان کاملا سفید کمی سورئال به نظر میرسد. پس اگر شانس دیدن یکی از این حیوانات را داشتید، خیلی خوش شانس هست. واژه ی زال یا Albino چتر بزرگی است که انواع اختلالات رنگدانه ای را در بر میگیرد. این حیوانات دارای مو و پوست کاملا سفید به همراه چشم های صورتی، یا مواقع بسیار نادر چشم های قرمز یا ارغوانی هستند. اینگونه اختلالات باعث ضعیف شدن قوه ی بینایی و احتمال بیشتر ابتلا به سرطان پوست می شود، اما به غیر از این، آلباینو ها فرقی با دیگر همنوعان خود ندارند.

این باور وجود دارد که از هر ۱۰,۰۰۰ پستاندار متولد شده، یکی از آنها زال به دنیا می آید. تا به حال حیوانات زیادی از جمله مار، راکون، قورباغه، گوزن و… به صورت زال مشاهده شده اند.

لاک پشت زال

حیوانات زال - لاک پشت

گورخر

حیوانات زال - گورخر

شیر

حیوانات زال - شیر

گوزن

حیوانات زال - گوزن

شیر ماده

حیوانات زال - شیر

تمساح

حیوانات زال - تمساح

جغد زیبا

حیوانات زال - جغد

وال

حیوانات زال - وال

خانواده گوزن ها

حیوانات زال - گوزن

جوجه تیغی

albino-animals-3-9__880

دوبرمن

albino-animals-3-21__880

گوریل کوچک

albino-animals-3-6__880

پنگوئن

albino-animals-3-12__880

کانگورو

albino-animals-3-22__880

کرگدن

albino-animals-3-26__880

جغد

albino-animals-3-20__880

مار

albino-animals-3-14__880

راکون

albino-animals-3-25__880

سنجاب

albino-animals-3-23__880

طاووس

albino-animals-3-18__880

mm