راز یادگرفتن یک زبان جدید

یک حقه برای یاد گرفتن یک زبان جدید وجود دارد و آن این است که دقیقا از تمامی مواردی که می توانیم در تمرین استفاده کنیم. برداشتن اولین قدم آسانترین قسمت آن به حساب می آید، درحالی که حفظ تمرکز و منظم بودن در روند تمرینات و یادگیری می تواند شما را به سرعت قوی کند. با این ۵ نکته شما می توانید بازدهی خود را افزایش دهید، و برایتان یادگیری آسانتر می شود.

آن را یک عادت روزانه کنید:

نگه داشتن آن به عنوان یک عادت در زندگی روزمره شلوغ خود می تواند برای همه ی ما یک چالش به حساب بیاید. بهترین راه برای اینکه منظم باشیم این است که یادگیری یک زبان جدید را با تبدیل آن به عنوان یک عادت روزانه در اولویت قرار دهیم. چه ۲۰ دقیقه چه ۲ ساعت، مطمئن شوید که مقداری از زمان خود را در روز برای مطالعه زبان جدید قرار می دهید.

از تکنولوژی استفاده کنید:

در دنیای مدرن امروزی در حال حاضر خیلی آسانتر است که یک مهارت جدید را توسط تکنولوژی که در دسترس ما است یاد بگیرید. اما با وجود بسیاری از اپلیکشن ها خیلی سخت است که بدانیم کدام یک بهتر برای یادگیری زبان جدید هستند. بهترین آنها از نظر ما اپلیکشن Duolingo & Memrise می باشند.

تمرین کنید در هرجا و هر زمانی:

یکی دیگر از کارهای اساسی برای یادگیری نگه داشتن مداوم تمرین در هر جا و هر نقطه ای که ممکن است. چه وقتی که دارید به یک فیلم فرانسوی گوش می دهید یا فرصتهای دیگر را نیز غنیمت بشمارید.

از اشتباه نترسید:

یکی از اشتباهات رایج افراد در یادگیری از زبان جدید این است که از اشتباه می ترسند. اما فراموش نکنید که از این طریق شما یاد می گیرید. با اطمینان و بلند صحبت کنید زمانی که به فراگیری یک زبان جدید مشغول هستید و سعی کنید که با دوستان و خانواده خود تمرین کنید، این شانس وجود دارد که آنها اصلا متوجه هم نشوند که شما اشتباه کرده اید. از هر شانسی برای تمرین کردن استفاده کنید مخصوصا وقتی در خود آن کشوری هستید که می خواهید زبانشان را یاد بگیرید.

بیشتر از یک روش را یادبگیرید: خواندن، بلند صحبت کردن، گوش دادن

آخرین کلید موفقیت در یادگیری یک زبان جدید این است که از راههای مختلف تمرین کنید. همانطور که در دوره های ابتدایی مدرسه خود از راههای مختلف زبان مادری خود را یاد می گرفتید از جمله خواندن، نوشتن.

منبع: worldofwanderlust