راهنمایی کوتاهی برای گردش در گرند کنیون

یکی از مشهورترین جاذبه های دیدنی کشور آمریکا، گرند کنیون و دره های قهوه ای و سرخ رنگش است که چندین بار آن را در گردالی معرفی کرده و به آن پرداخته ایم. اگر فیلم سینمایی ۱۲۷ ساعت را دیده باشید، محال است منظره گرند کنیون را هیچوقت فراموش کنید. اگر شما هم در لیست جاهایی که باید در زندگیتان ببینید، گراند کانیون را دارید، میخواهیم ببینیم در این مکان چطور می توان بیشترین لذت را برد و مثل یک طبیعتگرد حرفه ای از آن دیدن کرد. اگر تا به حال از گراند کانیون دیدن کرده اید، نظرتان را با ما در میان بگذارید. 🙂

کمپ با اتومبیل!

راهنمایی کوتاهی برای گردش در گرند کنیون (

کسانی که بار اولشان است میتوانند منظره ی بسیار زیبایی از کنیون را از دهکده ی سرویس پارک ملی درطول ریم جنوبی ببینند. یکی از منطقه های کمپ را درجاده ی ورودی انتخاب کنید. بهترین آنها Mather است که فاصله ی کمی تا کنیون دارد. حتی در شلوغ ترین روزها هم میتوانید ازاین منطقه ی جنگلی و ساکت بهترین منظره را تماشا کنید.

یادتان باشد صبح زود بیدار شوید تا از شلوغی دوربمانید. باخودتان سبد پیک نیک ببرید و چند کیلومتر طی کنید.

سریع بروید.

راهنمایی کوتاهی برای گردش در گرند کنیون (

دویدن در مسیر ریم بهترین راه برای دیدن تمام کنیون است. ۴۲ مایل بالا و پایین در دوطرف. البته این مسیر خیلی طول میکشد. باید برنامه ریزی خوبی کنید. اگر خیلی زود یا خیلی دیر بروید در بیشتر مسیر ایستگاه های آبرسانی تعطیل هستند.

البته مسیر راحت تری حدود۲۴مایل از ریم جنوبی وجود دارد. این مسیر از استراحتگاه هرمیت شروع میشود و درطول رودخانه تا برایت انجل ادامه پیدا میکند.

خیس شوید.

راهنمایی کوتاهی برای گردش در گرند کنیون (

تنها راهی که واقعا میتوانید تمام گرند کنیون را طی کنید، قایق سواری است. هزینه هایش کمی بالاست ولی با امکانات جانبی و محوطه ی زیبا بهتان خیلی خوش خواهد گذشت. در خود مل می توانید قایق های رفتینگ کرایه کنید، اما برای اقتصادی بودن این تجربه، بهتر است با جمعی از دوستان (حداقل ۱۵ نفر) این کار را انجام دهید.