سنگاپور:شهری که حتما باید دید

سنگاپور شهری است که در هر لیستی از “بهترین مکان ها برای سفر” که منتشر میشود، حضور دارد. ولی با اینحال هنوز به عنوان نقطه ای است که به طور کامل کشف توریستی نشده است. در ادامه نه دلیل برای سفر به این شهر را میبینیم:

۱٫هیچوقت تکراری نیست

معماری مدرن سنگاپور، حریف جدی برای دوبی و هونگ کونگ است و موضوع بسیاری از عکس های معروف است. معابد هندو و بودایی، ساختمان های رنگی و قدیمی درکنار آسمان خراش ها مناظر بسیار عجیبی خلق میکنند.

2

۲٫این شهر “فرادرخت” دارد

احتمالا انتظار دارید در آینده درخت ها اینطور باشند، ولی این درختان سنگاپوری، انرژی خورشیدی تولید میکنند و آب باران را هم جمع میکنند! این فرا درخت ها، باغچه های عمودی بلندی هستند که قسمتی از آنها که در خلیج است، بلندترین آبشار داخل ساختمانی را دارد. یکی از بهترین راه ها برای دیدن شهر، از روی راه هایی است که بین فرا درخت ها کشیده شده است.

3

۳٫دراین شهر احساس بدی نخواهید داشت

یکی ازاولین چیزهایی که هر بازدید کننده ای در این شهر میفهمد، تمیزی و نظم همه چیز است.  خیابان ها خیلی مرتب و بانظم هستند. تاکسی ها بسیار ارزانند و زبان انگلیسی به راحتی صحبت میشود. دراین شهر به راحتی میتوانید همه جا بروید.

4

۴٫خیلی سبزتر از آنست که فکرش را میکنید

تقریبا نصف سنگاپور سبز است و ۳۰۰پارک و طبیعت حفظ شده دارد. زیباترین نقاط این شهر، باغ های گیاهشناسی هستند که بزرگترین محل نمایش گل ارکیده هستند. باغ ملی ارکیده شامل بیش از هزار گونه است که نام هایی مانند جکی چان دارند.

5

۵٫بهترین استخر باز دنیاست

هتل خلیج مارینا، در پشت بام شگفت انگیزش رستوران ها، کافه ها و بزرگترین استخر را دارد. استخری که درتمام اطرافش مناظر شهر زیر پا دیده میشود.

6

۶٫میتوانید تمام جهان را دراین شهر ببینید

به عنوان شهری تجاری، سنگاپور پر از اقوام و فرهنگ های مختلف است. مسجد، کلیسا، معابد همه کنار هم هستند و محله ی چینی ها، هند کوچک و بقیه ی محله ها با فرهنگ های مختلف در این شهر وجود دارند.

7

میتوانید برای خرید، غذا خوردن و پیاده روی به هرکدام از این محله ها سر بزنید و جهان را در یک روز ببینید.

8

۷٫غذاهای خیابانی سطح بسیار بالایی دارند

بهترین غذاها از مکان های مختلف دنیا در این شهر و خیابان هایش هستند. غذا ارزان است، تمیز است و طعم های باورنکردنی دارد.

9

۸٫سنگاپور طبیعتی هم دارد که بسیار دیدنی است

قسمتی از این شهر، توسعه نیافته است. قسمتی از سنگاپور شامل جنگل بارانی است و میتوانید در آنجا، میمون، پرنده های مختلف و یک خط راه آهن قدیمی ببینید که به راهرویی سبز تبدیل شده است. پالاو اوبین، جزیره ای کم جمعیت در این قسمت است که برق ندارد و قسمتی از حیات وحش محسوب میشود.

10

۹٫این شهر با دیگر نقاط محبوب آسیا به خوبی ارتباط دارد

فرودگاه بین المللی چانگی، بهترین فرودگاه دنیا شناخته شده است. این فرودگاه پر از فروشگاه، استخرهای بامی، باغچه ها و سینما است. سرویس و خدمات بسیار موثر و خوبی هم دارد که نقاط مختلف آسیا را بهم وصل میکند.

11

منبع:travelzoo.com