معرفی محصول: چاقوی تاشو CRKT M16

چاقوی جیبی دلخواهتان ر پیدا کرده اید؟ باید اعتراف کنیم که هر عاشق چاقویی به محض قدم گذاشتن در بازار لوازم ماجراجویی به دلیل تنوع بین ابزارهایی که اکثرا با کیفیت و ظاهر خوب تولید می شوند گیج شده و نمی توانند ارزیابی درستی انجام دهند. ما در گردالی ابزارهای معروف طبعیتگردی را بررسی کرده و معایب و مزایایشان را در اختیارتان می گذاریم. امروز میخواهیم به سراغ چاقوی تاشوی  CRKT M16 برویم.

12

Untitled-4 اولین نکته ی مهم در چاقوهای تاشو سایز تیغه است. طوری که داخل جیب به راحتی جا شود. این چاقو تیغه ای ۱۰سانتی متری دارد که بسیار خوب است. البته با دسته ی کاملا استیلش، حدود ۷۰ گرم وزن دارد که خیلی هم کم نیست.

بعضی وقتها به ظاهر کالای موردنظرمان بیشتر از کاربردهایش دقت میکنیم، درحالیکه در خریدن وسیله ای مثل چاقو برای کاربردهای طبیعت گردی، باید دوام و کاربردها را درنظر داشته باشیم.

تیغه ی نیزه ای این چاقو به نسبت دیگر تیغه ها برای برش قوی نیست. ولی خب خیلی هم معمولی نیست. برای کاربردهای برشی خیلی سخت از تیغه های نیزه ای نباید استفاده کنید.

14

17

ضخامت تیغه ۲٫۵ میلی متر است و حتی ضخیم تر هم بنظر میرسد ولی برای سوراخ کردن بیشتر از حد معمولی بدرد میخورد.

Untitled-4 قفل این چاقو بسیار خوب است. ازجنس فولاد است و تاکنون خبری از خراب شدن قفل شنیده نشده است. اینکه ابزار زیادی برای قفل به کار برده نشده و دست و پاگیر نیست ویژگی مثبتی است. تنها مشکل قفل اینست که با یک دست (بخصوص اگر خیس باشد) به راحتی باز نمیشود.

18

با تیغه ی این چاقو ممکن است نتوانید کارهای آشپزخانه تان را به خوبی انجام دهید ولی خب، بریدن سیب و اینجور مواد خوراکی را نمیتوان در معیارهای انتخاب یک چاقوی طبیعت گردی خوب حساب کرد.

Untitled-4 باله ی چاقو نیز طراحی نسبتا خوبی دارد که حرکت را راحت میکند. در خرید چاقو باید به سایز باله ی آن نیزتوجه کنید. نه خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ. بااینکه طراحی تیغه ی این چاقو خوب است ولی نحوه ی قرارگیری آن زیاد جالب نیست. نبود کمک فنر یا اتکایی برای آن باعث میشود که کمی بیشتر از حد عادی باید لولا را نرم کنید تا در دستتان خوب جابگیرد. کمی که آنرا روغنکاری کنید و با آن ور بروید دستتان میاید.

4

Untitled-4 گیره ی نگهدارنده در جیب این چاقو روبه پایین است. معمولا گیره های روبه بالا ترجیح داده میشوند ولی خب، تقریبا سلیقه ای است.

10

Untitled-4 راحتی در دست گرفتن چاقو خیلی مهم است. این چاقو خیلی خوب در دست قرار میگیرد و اندازه ها و نسبت های تولیدی آن بسیار طبیعی هستند. وقتی در دستتان بگیردش دیگر تکان نمیخورد.

16

برای استفاده عمودی نیز این چاقو خوب طراحی شده است. البته احتمالا زیاد از این ویژگی استفاده نکنید ولی خب خوب است که به آن توجه کنید.

درمورد ظاهر هم که بالاخره مهم است، دسته ی چاقو بسیار زیباست ولی خود تیغه میشد بهتر ساخته و رنگ شود.

7

میتوان برای جمع بندی گفت که این چاقو گزینه ی نسبتا خوبی است البته اگر از وزن تقریبا سنگین آن و برخی مواردی که در طراحی دسته دارای اشکال هستند و تیغه ی ضخیم آن بگذریم. خوب است وقت خریدن یک چاقوی مناسب طبیعت گردی به موارد بالا توجه کنید و بهترین گزینه را به نسبت پولتان انتخاب کنید.

8