پیشنهاد دمنوش گردالی – گل گاوزبان

دنیای دمنوش های طبیعی انقدر وسیع و متنوع است که می توان طعم های مختلفی را از طریق ترکیب کردن آنها به دست آورد. خوردن دمنوش های گیاهی باعث می شود علاوه بر اینکه میزان مایعات بدنتان بالا برود، مواد مغذی بیشتری به دست بیاورید. بر خلاف قهوه، دمنوش ها بدون اینکه کافئین داشته باشند، خواص و مواد مفیدشان را به بدنتان می رسانند. از این رو تصمیم گرفتیم دمنوش های مختلفی که طبیعت در اختیارمان قرار می دهد را درست کرده و طرز تهیه شان را آموزش دهیم. اگر دوستدار نوشیدنی های طبیعی هستید، از “دمنوش های گردالی” استقبال خواهید کرد.

نام دمنوش: گل گاوزبان

گل گاوزبان به یکی از بهترین آرامبخش های موجود در میان گیاهان معروف است. البته مصرف زیاد آن می تواند فشار خون برخی افراد را بالا ببرد. برای اینکه هم مزه دلچسب تری داشته باشد و هم از بالا رفتن فشار خون جلوگیری کنید می توانید این دمنوش را به همراه لیمو عمانی دم کنید.

دمنوش گل گاوزبان

طرز تهیه

در واقع طرز تهیه درست این دمنوش قرار دادن آن بر روی دمای بخار سماور است که در عرض ۲۰ دقیقه دم بکشد ولی ما روش ساده و سریع تری را معرفی می کنیم که در هر جا که هستید بتوانید آن را به سرعت اجرا کنید.

به اندازه یک قاشق غذا خوری برگ های این دمنوش را در توری بریزید

به دلیل اینکه این دمنوش از گل های گیاه تشکیل شده است، دمای بسیار بالای آب می تواند باعث سوختن گیاه شود پس تا ۸۰ درجه کافیست.

توری را در آب قرار دهید و اگر دوست دارید مقداری نبات هم در نوشیدنی خود بریزید.

بعد از ۸ تا ۱۰ دقیقه دمنوش شما به رنگ سیاه یا سبز تیره در می آید که با ریختن چند قطره لیمو تازه می توانید یکی از جذابیت های این دمنوش را با چشم های خود ببینید. همانطور که در تصاویر هم می بینید، دمنوش به رنگ صورتی تبدیل می شود و مزه دلچسبی هم خواهد داشت.

دمنوش گل گاوزبان

دمنوش گل گاوزبان

توصیه های گردالی

مقداری از این دمنوش به همراه یک توری را در محل کار خود داشته باشید. برای مواقعی که فشار کار زیاد می شود می تواند کمی از استرس شما را بکاهد.

شب هایی که بسیار خسته هستید با نوشیدن این دمنوش، خواب بهتری می توانید داشته باشید.

پیشنهاد می کنیم این دمنوش را در بالکن خانه و یا در محیط باز بنوشید، و به این فکر کنید که یکی از سالم ترین نوشیدنی ها را می نوشید.

دمنوش گل گاوزبان دمنوش گل گاوزبان دمنوش گل گاوزباناگر دوست دارید درست کردن دمنوش های مختلف را در طبیعت امتحان کنید، کیت چایخوری گردالی این کار را برایتان آسان تر می کند. برای دیدن این کیت بر روی عکس زیر کلیک کنید.banner-tea2