چطور از یک حمله ی تروریستی نجات پیدا کنیم؟

خطر قرار گرفتن در معرض حمله ی تروریستی، کم است ولی بهرحال چیزی است که در این دوره احتمال دارد. خیلی خوب است به طور کامل بدانیم در این مواقع چه باید بکنیم.قبلا در گردالی توضیح مختصری درباره این موضوع داده ایم ولی توصیه های کامل را که باعث نجات جانتان میشود، در ادامه آورده ایم:

1

۱٫خروج اضطراری را پیدا کنید.

وقتی برای مدت طولانی قرار است در یک محیط عمومی باشید، اول خروج اضطراری ها را شناسایی کنید. مثل سالن کنسرت. هرچه آماده تر باشید، سریع تر در وقت خطر واکنش نشان میدهید.

farar

۲٫از خطر فرار کنید.

اگر راه امنی پیدا کردید، فرار کنید. اگر نه پنهان شوید. اگر فرار کردید، به یک پلیس ماجرا را گزارش دهید. بعد از شلوغی و جمعیت دور شوید. همیشه احتمال حمله ی دومی هم هست.

fararaa

۳٫سعی کنید دیده نشوید.

وقتی دیده نشوید، احتمال آسیب دیدنتان هم کمتر است. دیوار سیمانی یا بتنی بهترین گزینه برای پنهان شدن است. از پنجره ها و درها همیشه دوری کنید.

dead

۴٫خودتان را به مردن بزنید.

اگر جایی برای پنهان شدن نبود، روی زمین بیفتید و خودتان را به مردن بزنید. خوابیدن روی زمین نه تنها باعث میشود کمتر آسیب ببینید، از دیده شدنتان هم کم میکند. سعی کنید سریع موبایلتان را سایلنت کنید. طبق دیده ها، تروریست ها در حمله ی فرانسه به افرادی شلیک کرده اند که تلفنشان درحال زنگ خوردن بوده است.

dar

۵٫یک سنگر برای خودتان درست کنید.

اگر جایی گیر کرده اید که فرار کردن غیرممکن است، هرنوع احتیاطی بکنید تا محل مخفی شدنتان ایمن باشد. مثلا ایمن کردن در با گذاشتن وسایل سنگین پشت آن، خاموش کردن چراغها و سایلنت کردن گوشی ها. در حمله ی مرد مسلحی به دانشگاه UCLA دانشجویان، داخل کلاس های بدون قفل گیر افتاده بودند. پس با کمربندهایشان بالای در رابستند، دستگیره های در را به برق وصل کردند و بعضی ها پشت میزهای سنگین پناه گرفتند.

help

۶٫به دیگران کمک کنید.

در این مواقع افراد بیشتر همدلی میکنند و به هم کمک میکنند. معمولا به طور گروهی نجات آسانتر است. این اتفاق در نجات یک گروه از مردم در حادثه ی فرانسه افتاده است.

منبع:rd.com