چطور کوله پشتی خود را برای یک پیاده روی پک کنیم؟

تنها چیزهای ضروری را پک کنید. زمانی که پیاده روی می کنید، خیلی مهم است که ایتم های مهم را همراه داشته باشید. حمل چیزهای غیرضروری مانند بالشت مورد علاقتان، دوربین یا حتی دفتر خاطراتتان تنها بار اضافی برای شما می باشد که ممکن است پیاده روی را برای شما سخت و دشوار کند. برای اینکه بدانید چه چیزهایی برای یک ماجراجویی هایکینگی مناسب است بهتر است یک بررسی درمورد آب و هوا و تعداد روزها و شبهایی که قرار است در فضای باز بخوابید را داشته باشید. در صورتی که برای یک پیاده روی طولانی می روید بهتر است که کوله پشتی خود را از وسایل های کمتر و سبکتر پک کنید.

یکی کردن ایتم ها بهترین راه برای به حداکثر رساندن فضا و همچنین توجه داشتن به وزن کوله بار می باشد. علاوه براین، یکی کردن ایتم ها کمک به جلوگیری از گم شدن آنها در کوله پشتی می شود. برای اینکه اطمینان داشته باشید که کوله پشتی خود را درست سازماندهی کرده اید، خیلی مهم است که از هر نوع فضای اضافی به طور مفید استفاده کنید. راه دیگری که استفاده از فضا را به حداکثر می رساند این است که وسایل کوچک را با هم بسته بندی کنید مانند وسایل بهداشتی و شخصی. به علاوه این بسیار مهم است که ایتم هایی که فضای بیشتری را می گیرند بهتر است که حذف شوند.

برای اینکه اطمینان داشته باشید که در حین فعالیت پیاده روی راحت خواهید بود، مهم است که وسایل خود را در پک کردن پخش کنید تا تعادل در وزن آنها ایجاد شود. برای انجام این کار، وسایل سبک را مانند لباسها در ته کوله پشتی بگذارید، و وسایل سنگین را نزدیک کمر خود و وسایل متوسط را در اطراف همه چیز قرار دهید. این نه تنها وزن وسایل را پخش می کند بلکه سلامت کمر شما را نیز تضمین می کند. در حقیقت گذاشتن وسایل سنگین در ته کوله پشتی باعث می شود که کشش و فشار بیشتری به کمر شما بیاید و امکان صدمه دیدن کمر شما را نیز بیشتر می کند.

وسایل ضروری را طوری در کوله جا سازی کنید که دسترسی به آنها آسان باشد. این ایتم ها وسایلی هستند که شما نیاز دارید به طور منظم به آنها دسترسی داشته باشید و نباید در جایی از کوله باشند که هر دفعه به زحمت به آنها دسترسی پیدا کنید. این ایتم ها شامل: نقشه، غذا، آب، جی پی اس و چراغ قوه و موارد دیگر می باشد. این موارد باید طوری پک شوند که دسترسی فوری به آنها داشته باشید زمانی که رخ دادی روی می دهد.

منبع: mybackpackbag