چمدان خود را در حین سفر گم کرده اید؟

به فرودگاه رسیده اید و نمی توانید چمدان خود را پیدا کنید، یا متوجه شده اید که چمدانتان در ترانزیت خراب شده است؟ این شرایط خیلی بد است. اما بیاید و با آن روبرو شویم چون ممکن است زمانی برای هر یک از ما این اتفاق بیافتد و قسمتی از تعطیلاتمان با آن خراب شود. اگر آگاهی های لازم را در این مورد داشته باشید، می توانید حرکت درستی را در مواجه شدن با این اتفاق انجام بدهیدتا چمدان خود را به طور درست دریافت کنید. در اینجا چند نکته برای اینکه چه کاری انجام بدهید اگر چمدانتان خراب شده بود، تاخیر داشته و یا دزدیده شده بود.

خسارت بار:

اگر چمدانتان پاره و خرد به دستتان رسید، خطوط هوایی معمولا برای تعمیرات آن به شما پول می پردازند. اما اگر کیف یا چمدانتان تعمیر شدنی نباشد، آنها به شما به اندازه ارزش چمدانتان هزینه پرداخت می کنند. که این قضیه برای وسایل داخل کیف نیز صدق می کند. بنابراین شما باید همیشه چمدان خود را با دقت بازرسی کنید و گزارش هر نوع آسیب را قبل از ترک فرودگاه بدهید. کارکنان بخش خدمات مشتری همچنین چمدان شما را قبل از این که محل را ترک کنید بازرسی می کنند. بعد از بازرسی ها، برای تعمیر مدعی می شوید. به خاطر بسپارید که یک رسید از تعمیرکار چمدانتان دریافت کنید تا در بازپرداخت مشکلی نداشته باشید.

تاخیر چمدان:

وقتی بار شما تاخیر پیدا می کند، به هیچ عنوان عصبی نشوید: به احتمال زیاد جابه جا شده است. آماری از وزارت حمل و نقل نشان می دهد که حدود ۹۸ درصد از بارهای جابه جا رفته به سلامت به دست صاحب می رسند. بیشتر خطوط هوایی مخارج معقول را متحمل می شوند. البته مقدار هزینه بسته به توافق است. مطمئن شوید که قبل از اینکه فرودگاه را ترک کنید گزارشی را به خطوط هوایی در این راستا تحویل داده اید. تمامی جزئیات تماس خود را از جمله موبایل و شماره ثابت و همچنین آدرس منزل را در آن قید کنید تا خطوط هوایی بتوانند زمانی که بار شما را پیدا کردند با شما تماس حاصل کنند.

بار گمشده:

تنها در حدود ۲ درصد از بار مسافران طبق گزارش شرکت های هوایی گم می شود. خط هوایی شما هر کاریکه ممکن باشد برایتان انجام می دهد که بار شما سالم بدستتان برسد. اما اگر آنها در آخر رسما اعلام کردند که چمدان شما گم شده است، شما می توانید بلافاصله شکایتی تنظیم کنید. شرکت هوایی به شما بازپرداخت می کند اما نه دقیقا به همان اندازه ارزش چمدان شما. بنابراین شما باید لیستی از موارد داخل چمدانتان تهیه کنید و ضمیمه آن ارزش پولی موارد را اضافه کنید. در آخر با مذاکره مقداری از ارزش بار شما پرداخت می شود.

وسایلی از بارتان دزدیده شود:

اگر شما بعد از سفرتان به خانه رسیدید و متوجه شدید که چمدانتان دستکاری شده است و بعضی از وسایلتان در آن نیست، چکار باید انجام دهید؟ اولین کار این است که کاغذ خطوط هوایی سفر خود را پیدا کنید. هرموقع این کاغذ را پیدا کردید سریعا فرم ادعای خود را پر کنید و به صورت آنلاین آن را برای شرکت هوایی بفرستید. شما می توانید اطلاعات بیشتری در این راستا از وبسایت رسمی شرکت هوایی پیدا کنید. بعد از این که دانلود کردید و فرم را پر کردید، ایمل کنید و یا به شماره ی آنها فکس کنید. آنها در روند کار به شما کمک می کنند ولی معمولا بالای ۶ ماه این روند طول می کشد. با این حال شما باید این را بدانید که بیشتر خطوط هوایی برای اقلامی از قبیل طلا و جواهر خسارتی نمی دهند.

درنتیجه: این نکات ساده در بالا به شما این امکان را می دهد که آگاهانه مراحل پیدا کردن، تاخیر، و یا دزدی بار خود را انجام دهید.

منبع: mybackpackbag