گودال سنگی آتش درست کنید

گودال سنگی آتش رو برای باغ های شخصی یا جاهایی که باد شدید در حال وزیدن هست و احتیاج به یک آتشگاه مطمئن و قوی دارید توصیه می کنیم. اگه از قبل جایی رو میبینید که سنگهای درشت دور برش وجود داره، با یک ارزیابی سریع ببنیید مکان خوبی برای برقراری آتش هست یا نه.

محل مناسب

یک تکه سنگ بزرگ که داخل زمین گیر کرده رو پیدا کنید. حواستون باشه که فضای کافی برای قراردادن صندلی ها یا زیراندازهاتون برای وقتی که میخواید دور آتش بنشینید وجود داشته باشه. نکات مهمی که باید در نظر بگیرید: دود اطرافیان رو اذیت نکنه، و به گیاهان و محیط زیست اون ناحیه آسیب وارد نشه.

گودال سنگی آتش 1

دنبال سنگ بگردید

حالا دنبال سنگ های متوسطی باشید که بشه روی هم چید. بعضی از بافتهای طبیعی پر از سنگ های متوسط شکسته هستند که بهترین گزینه برای ساخت گودال سنگی به حساب میان.

گودال سنگی آتش 2

چیدمان و قرار دادن

حالا که سنگ ها رو جمع کردید، یک شی بزرگ مثل یک سطل آشغال (یا هر چیزی شبیهش) وسط بذارین و سنگ های رو دورش بچینید. بهتره سنگ های بزرگتر رو پایینتر از سنگ های کوچک قرار بدین تا تعادل بهتری داشته باشن. اگه این گودال سنگی روی توی باغ یا حیاطتون درست می کنید و میخواید همیشگی باشه، توصیه میکنم مقداری مخلوط سیمان روی سنگ ها بریزید تا موقعیت خودشون رو حفظ کنند.

گودال سنگی آتش 3 گودال سنگی آتش 4

سوراخ بکنید (اختیاری)

حالا که سنگهاتون رو به خوبی بنا کردید، سطل آشغال رو بردارید. برای اینکه حفاظت شدیدتری نسبت به باد و طوفان در برابر آتشتون داشته باشید، میتونید مقداری زمین رو بکنید و آتشتون رو توی گودال شروع کنید.

این شما و این هم گودال سنگی آتشی که میتونید دورش کلی لذت ببرید!

گودال سنگی آتش 5

منبع