یک مقصد هیجان انگیز در مراکش: فاس

پیدا کردن مقصدهای جدید برای سفر یکی از کارهای هیجان انگیزی است که دوست داریم به آن بپردازیم. این مقصدها جزو نقاطی هستند که شاید سر زدن به آنها به ذهن هر کسی نرسد، اما قطعا هر کدام از آنها دنیایی از فرهنگ، زندگی و دیدنی های متفاوتی هستند که می توانند روی زندگیمان تاثیرات بی نظیری بگذارند. این بار به یک کشور واقع در آفریقای شمالی، یعنی مراکش رفتیم.

فاس یکی از شهرهای کشور مراکش است. فاس سومین شهر بزرگ مراکش است. این شهر در سال ۱۷۲ هجری قمری بنا شده و دارای ۴۰۳ کاخ و سازه ی قدیمی است.

فاس در مراکش

فاس در مراکش

فاس دو دهکده دارد که یکی از آنها به عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شده است و به عنوان یکی از بزرگترین مکان های دنیاست که اجازه ی عبور خودرو در آن داده نمیشود. این شهر کوچک با تاریخ غنی خود شبیه هزار تویی است که می توانید با آرامش و بدون ترس از ترافیک یا رانندگی وحشتناک آدم ها در آن ماجراجویی کنید.

فاس در مراکش

فاس در مراکش

فاس در مراکش

این شهر قدیمی با انواع مکان های جالب شهری است که اگر در آن گم شوید تازه شروع تفریحتان خواهد بود! معبدها، دانشگاه های قدیمی، بازارها و خیابان های پرپیچ و خم شما را به شگفتی وامیدارند. انواع غذاهای عجیب نیز در این شهر وجود دارند که توریست ها مشتاقانه آنها را امتحان میکنند.

این شهر پر شده از هیجان ها و صحنه های غافلگیر کننده، که یکی از آنها دباغ خانه های چرم آن است. لابه بای خانه های کوچک و فشرده، گله به گله چاله هایی وجود دارد که در آنها مواد لازم برای تهیه چرم طبیعی در رنگ های مختلف ریخته شده است. اول پوسته چرمی حیوانات (گاو و گوسفند) را داخل چاله هایی که حاوی آب، سنگ آهک و فضله پرندگان است فرو برده و سپس بعد از شستشو و سه روز انتظار آنها را داخل چاله های رنگی میریزند. عکس های زیر نمایی از این دباغ خانه ها را به شما نشان می دهد.

فاس در مراکش

فاس در مراکش

فاس در مراکش

فاس در مراکش

به محض رسیدن به مراکش میتوانید با اتوبوس، هواپیما و قطار به این شهر سفر کنید. مراکش پر از ماجرا و اتفاقات هیجان انگیزی است که می تواند به یکی از به یاد ماندنی ترین سفرهایتان تبدیل شود.

bike

  • سارا
    خرداد ۲۷, ۱۳۹۴ at ۲:۲۰ ب.ظ

    چقدر دلم ميخواد برم اينجاها و يه دل سير و با خيال راحت گوشه گوشه هاش رو بگردم..

  • فاطمه
    فروردین ۱۴, ۱۳۹۵ at ۲:۲۳ ق.ظ

    من الان مراكش هستم و از شهر فس هم ديدن كردن . بين تمام كشورهايي كه من رفتم عجيبترين و كثيف ترين و كمي هم ترسناك شهر فس بود ، طوري كه تمام انرژي بدنم رو اونجا از دست دادم . ديدن اين شهر واقعا جالبه ولي وقتي از شهر قديمي خارج شدم كمبود انرژي و اكسيژن رو حس ميكردم و تمام بدنم ميلرزيد . فقط ميتونم بگم اونجا به هيچ عنوان ارامش رو احساس نميكني . بهتره خودتون از نزديك ببينيد شايد قضاوت من اين شكلي باشه

نظرتان را ثبت کنید