۱۰ مکانی که سفر به آن هرگز کلیشه ای نمی شود

برایتان ۱۰ مکانی را انتخاب کردیم که سفر به آن هرگز کلیشه ای و تکراری نمی شود، با سفر به این مکان ها شما به تجربه باورنکردنی بسیاری از فرهنگها می رسید و به دور از هنجار و معمولی لذتی وصف نشدنی دست می یابید. حال آماده اید که با هم یک تور به این مکان ها داشته باشیم.

 • صحرای آتاکاما، شیلی:

 

1.1

1.2

وقتی به خشکترین صحرای دنیا فکر می کنید، احتمال می دهید که هیچ چیزی وجود ندارد. اما کاملا اشتباه می کنید! آتاکاما یک شهر کوچک دوست داشتنی است که در مرکز صحرای آتاکاما قرار گرفته است، در این منطقه اقامت کنید و فضایی متنوع و متفاوت از زمین را تجربه کنید. وقتی می گویم متنوع منظورم به آپارتمان های نمک، فلامینگوها، دره کاکتوس ها، شترها، چشمه های آب گرم، آتشفشان و خیلی چیزهای بیشتر دیگر.

 • پارک ملی کروگر، آفریقای جنوبی:

  2.2

از زمانی که من یادم می آید دلم می خواست به قاره آفریقا بروم و شیر، گورخر، زرافه، کرگدن و کفتار ببینم. وقتی که من توانستم به پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی بروم، توانستم همه ی این حیوانات را در روز اول سفرم ببینم و بقیه روزها به سیاحت اکتشافی در افریقا بپردازم.

 • پارک ملی فریسینت، تاسمانی، استرالیا:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

تاسمانی به عنوان یک جزیره متنوع در جهان شناخته شده است، با کوه ها، سواحل خیره کننده، شهرهای عجیب غریب و جالب، تاریخ استعماری و برخی از حیات وحش های بی نظیر آن دلیل می شود برای این لقبش در جهان.

 • راه آهن سراسری سیبری در میان روسیه:

4.4

هیچ چیزی عجیب غریب تر از یک سفر با قطار در سراسر کشور روسیه و در انتها به کشور چین، مغولستان و کره شمالی رسیدند، باشد. این سفر با قطار یکی از بلندترین سفرها محسوب می شود.

 • ریکیاویک، ایسلند:

5.5

از آنجایی که سفر به ایسلند خیلی گران است ولی ارزش آن را دارد اگر در اروپا دنبال یک جای متنوع و جالب هستید ایسلند بهترین انتخاب می تواند باشد. ریکیاویک یکی از زیباترین شهرها برای گرفتن عکس از پشت بام های رنگارنگ، غذاهای جالب، و مردم محلی بسیار صمیمی می باشد.

 • دریاچه پلیتویس پارک ملی، کرواسی:

6.6

کرواسی یکیاز مکان هایی است که هیچ جا نمی توانید رقص بادبان های قایق ها را در تابستان مانند آن ببینید، و اگر می خواهید بیشتر از کرواسی ببینید بهتر است به پارک ملی و دریاچه پلیتویس رفته و نگاهی اجمالی به طبیعت پر زرق و برق این کشور بیاندازید.

 • جزیره اسکای، اسکاتلند:

7.7

اگر شما به دنبال فرار از همه چیز هستید و به معنای واقعی دور شدن از همه چیز من به شما اسکاتلند را پیشنهاد می کنم، به خصوص جزیره اسکای را توصیه می کنم. یک بهشت پنهان سرد که می توانید آزادانه برای خودتان زمان بگذرانید.

 • بلگراد، صربستان:

8.1 8.8

واقعا یکی از جالبترین شهرهای اروپا بلگراد است، که دارای مردم بسیار جوان می باشد. و واقعا شهر ارزان قیمتی است، پس یک محل عالی برای گذراندن آخر هفته ها یا چند روز در هفته و لذت بردن از این شهر زیبا می باشد.

 • یوکان، کانادا:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

برای اولین سفر من به کانادا، من تصمیم گرفتم که شهر یوکان در شمال غربی را انتخاب کنم و به سمت مرزهای آلاسکا سفر کنم. این تجربه محلی از یوکان بهترین توصیف و مقدمه از کشور کانادا برای من بود.

 • لاپاز، بولیوی:

9.9

شاید یکی از ترسناک ترین تجربه های سفر من در این مکان بوده است. پریدن از ارتفاع، غواصی و شنا، و دیدن تمساح همه در شهر بولیوی بود. می توانم بگویم ناب ترین شکل موجود از آدرنالین را من در این سفر تجربه کردم.

منبع: worldofwanderlust