۱۱ دلیل احتمالی برای اینکه دوست پیدا کردن براتون کار سختیه

پیدا کردن دوست جدید در بعضی دوره های زندگی سخته و وقتی سخت تر میشه که ندونید چطوری باید این کار رو انجام بدین. برای حل این مشکل یه مطلب خوب و کاربردی تهیه کردیم تا ترس برقرار کردن ارتباط اول با آدمهای جدید براتون بریزه. هر کدوم از موارد زیر میتونن اشتباهاتی باشن که جلوی شما رو برای پیدا کردن دوستهای جدید میگیرن.

۱ . فکر می کنید دوست شدن با آدمها باید اتفاقی باشه.

وقتی از مدرسه و دانشگاه در میایم، فرصت های زیادی برای پیدا کردن دوست های جدید سر راهمون قرار نمیگیره و این ما هستیم که باید این فرصت ها رو ایجاد کنیم. برای خودتون یک روتین همیشگی برای پیدا کردن دوست جدید پیدا کنید. مثلا رفتن به مکان هایی که آدمهای هم سلیقه با شما در اونجا وجود دارند، میتونه کارها رو خیلی راحت تر بکنه.

۲ . دوست پیدا کردن مثل یه قرار دو نفره میتونه استرس داشته باشه.

چیزی که نا دیده میگیریم اینه که قرار گذاشتن با دوستهای معمولی برای اولین بار هم میتونه مثل یک قرار رومانتیک دو نفره استرس زا باشه. بدون توجه به خجالت و معذب بودن یکی دو بار اول، با کسانی که دوست دارید ارتباط بیشتری داشته باشید قرار بگذارید. مثلا یک نهار یا عصرونه دلچسب توی یه کافه دنج!

۳ . از شروع کردن مکالمه نترسید.

خیلی از آدمها فکر می کنند شروع کردن یک مکالمه میتونه شخصیتشون رو عجیب و کمی خطرناک نشون بده. اما اگه همیشه منتظر باشید طرف مقابل سر صحبت رو باز کنه، شاید هیچ اتفاقی بینتون نیفته. پس از اینکه شروع کننده یک مکالمه معمولی و دوستانه باشید، نترسید.

۴ . یادتون میره که دوستان قدیمی تون احتمالا دوست های دیگه ای شبیه خودشون دارن.

یکی از بهترین کارها برای پیدا کردن دوست های جدید اینه که هر کدوم از دوستهای قدیمی تون، چند نفر رو با خودشون به یک مهمونی یا برنامه بیرون از خونه بیارن تا آدمهایی با خلق و خوی شبیه به هم بتونن همدگیه رو ملاقات کنند.

۵ . هنوز به این فکر نکردید که واقعا دلتون چی میخواد.

دوست شدن با هر کسی که سر راهتون قرار گرفت و بهتون کمی توجه نشون داد قرار نیست شما رو به جایی برسونه. باید اول از همه بنشینید و با خودتون فکر کنید که از یک رابطه چی میخواید. اینطوری خیلی راحت تر میتونید آدمهای متناسب با روحیه خودتون رو پیدا کنید.

۶ . لازم نیست از همه خوشتون بیاد.

معمولا وظیفه سنگینی روی دوشمون احساس می کنیم که باید ار همه آدمها خوشمون بیاد و اگر اینطور نبود، احساس عذاب وجدان بهمون دست میده. اما حقیقت اینه که لازم نیست برای ارتباط برقرار کردن با همه وقت و انرژی صرف کنید. اگه از کسی توی برخورد اول خوشتون نیومد، میتونید برای خودتون زمان تعیین کنید و تا چند ملاقات بعدی فرصتی برای عوض شدن نظرتون راجع به اون شخص در نظر بگیرید.

۷ . بیش از حد شلوغش نکنید.

سر و صدای زیادی و رابطه بیش از حد در اوایل دوستی میتونه شخص مقابلتون رو بترسونه…مگر اینکه طرف خودش هم از این بازی ها خوشش بیاد. پس هول نشید و بگذارید همه چیز آروم پیش بره.

۸ . از نداشتن دوستان زیاد احساس خجالت می کنید.

این حس میتونه باعث بشه همیشه زیر طلسم تنهایی باقی بمونید. اگه در حال حاضر دوستهای زیادی دور و برتون نیستند، دلیل بر این نیست که شما مشکلی دارید. پس با اعتماد به نفس و باور به اینکه میتونید آدمهای زیادی رو به خودتون جذب کنید، پیش برید.

۹ . نمی دونید که دوست پیدا کردن ۹۵% تمرین و ۵% استعداده…

درسته که استعداد دوست یابی و ظاهر خوب میتونه به دوست پیدا کردن کمک بکنه، اما نبود این چیزها نمیتونه باعث بشه که تنها بمونید. مهارت های دوست پیدا کردن اکتسابی هستند و با کمی تمرین کارمون رو راه میندازن.

۱۰ . دوست ندارید یک عالمه دوست صمیمی داشته باشید.

بعضی ها هم اینجورین، یعنی ترجیح میدن زندگی خصوصی تر با دوستهای معدودتری داشته باشند. یادتون باشه این خود ما هستیم که انتخاب می کنیم چه نوع زندگی اجتماعی میخوایم داشته باشیم. دوستی یک پروسه خلاقانه است که تنها وقتی کاملا از وجودش رضایت داشته باشین اتفاق میفته.

۱۱ . یادتون رفته چه چیزی برای عرضه دارید.

هر کسی توی یک کاری استعداد داره، و شما هم قطعا از این قاعده مستثنی نیستید. شاید توی حرفه تون خیلی موفقید، شاید شنونده خوبی هستید و شاید هم جوک های خیلی خوبی تعریف می کنید. هر چیزی که نقطه قوت شماست، میتونه پتانسیل درست کردن رابطه های جدید رو داشته باشه. پس از توانایی هاتون استفاده کنید.

این مطلب رو دوست داشتید؟ میتونید اون رو برای دوستانتون به اشتراک بگذارید.

ترجمه از Lifehack