۸ایده ی عجیب برای اضافه کردن به لیست کارهایی که باید امتحان کنید

اگر سفر کردن را دوست دارید حتما یک لیست کارهای پیش از مرگ دارید. احتمالا این لیست شامل مکان های زیادی در دنیاست که میخواهید حتما ببینید. ۸ایده ی ادامه را بخوانید شاید به شما انگیزه دهند که برای سفر بعدی تان آماده شوید:

 

۱ . به غواصی با قفس در کنار تمساح ها بروید!

croc-cage-diving-enc-1308667711

احتمالا غواصی در قفس محافظ دربرابر کوسه های سفید را در مکان های مختلف شنیده اید. خب چرا این کار را درکنار تمساح ها انجام ندهید؟ در استرالیا و آفریقای جنوبی این فعالیت بسیار معروف است. فکر کنید که دقیقا کنار دندان های این خزنده ی ترسناک و صورت به صورت با او قرار بگیرید! تجربه ای که عمیقا منحصربه فرد خواهد بود.

 

۲ . از یک “شام در آسمان” لذت ببرید.

Dinner-in-the-Sky

میتوانید “شام در آسمان” را در شهرهای مختلف دنیا از جمله لاس وگاس، پاریس، بروسل و بسیاری نقاط دیگر امتحان کنید. وقتی درحال صرف غذا هستید، یک جرثقیل تمام میز را تا ارتفاع ۴۶متری بالا میبرد! میتوانید غذایتان را با منظره ای با دید۳۶۰ درجه در آسمان نوش جان کنید!

 

۳ . طلا استخراج کنید!

Panning-for-gold

ممکن است این تجربه تپش قلبتان را بالا نبرد ولی بسیار سرگرم کننده است. میتوانید در کشورهای انگلیس، آمریکا و استرالیا این فعالیت را تجربه کنید. احتمالا یک قطعه طلای بزرگ پیدا نمیکنید ولی تکه های کوچکی گیرتان خواهد آمد. رودخانه هایی که نزدیک معدن های طلای قدیمی هستند برای اینکار مناسبند.

 

۴ . سوار یک حیوان به غیر از اسب شوید.

Dax and Camel

میتوانید سواری بر فیل را در تایلند و شتر را در مصر امتحان کنید. دنبال تورهای گردشگری بگردید که سواری بر حیوانات غیر از اسب هم در برنامه هایشان باشد.

 

۵ . یک پیغام در بطری بفرستید!

bottle2

شاید این خبر را شنیده باشید که مدتی پیش، با خانمی که یک پیغام را در بطری به دریای شمال انداخته بود، از هلند تماس گرفته شد (جایی که بطری را پیدا کرده بودند). چرا شما این کار را نکنید؟ دفعه ی بعد که نزدیک دریا هستید پیغامتان را در بطری بگذارید و آنرا پرتاب کنید. کسی چه میداند؟ شاید چند سال بعد از کشوری دیگر بهتان خبر بدهند که پیغامتان را خوانده اند!

 

۶ . ماهیگیری در دریا را امتحان کنید و ماهی ها را خودتان آماده ی خوردن کنید.

1

یک دریای گرمسیری انتخاب کنید و به جای استفاده از غذاهای آماده خودتان ماهیگیری کنید. تجربه ی بسیار خوبی خواهد بود.

 

۷ . تخته سواری روی آتشفشان ها را امتحان کنید!

volcano-boarding

احتمالانام تخته سواری یا اسکی روی شن را شنیده اید، میتوان هیجان را بالاتر برد و این فعالیت را در اطراف آتشفشان انجام داد! مکان های محدودی برای این کار وجود دارند، مانند نیکاراگوئه در آفریقای مرکزی. با یک آتشفشان فعال، این تجربه ای است که در تمام عمر یادتان خواهد ماند.

 

۸ . پرش در آسمان اورست را امتحان کنید!

Everest-skydive

بسیاری افراد چتربازی و پرش در آسمان را در لیست کارهای قبل از مرگشان دارند. بسیاری هم فتح قله اورست را! خب، این دو تا را ترکیب کنید و بر فراز اورست پرش کنید! با وجود یک هلیکوپتر بر فراز اورست، میتوانید اینکار را انجام دهید. البته باید بدانید این تجربه ی گرانی است ولی چه عیبی دارد بزرگ فکر کنید؟